Ražotāji
Jaunumi

1860 - „Rapitest“ elektroninis pH ir dirvožemio derlingumo matuoklis / N-P-K /

Dvigubo zondo technologija nustato dirvožemio pH ir derlingumą
Ražotājs: Luster Leaf
€41,20

 

Rapitest 1860 grunto testeris yra praktiškai nenukenčiamas tvirtoje pakuotėje, jis tiksliai matuoja ir yra kalibruojamas pagal JAV chemijos standartus.

Matuojant testerio pH, naudojamos cheminės reakcijos, vadinamos oksidacijos redukcija, kad būtų matuojamas pH intervalas nuo 1 iki 9, kai esant pH 7 (neutralus) indikatorius yra ramybėje. Pagrindinė jo funkcija yra greitai nustatyti dirvožemio rūgštingumą ir po vienos minutės nustatyti, ar dirvožemis yra silpnai rūgštus (šarminis), ar šarminis.

Dirvožemio derlingumo matavimo įtaisas kartu matuoja dirvožemio azoto, fosforo ir kalio (NPK) kiekį. Taikomas metodas vadinamas konduktometrija, kai taip pat naudojamos 1,5 V AA baterijos. Prietaiso dokumentuose aprašyti standartai, pagal kuriuos matuojama priemonė. Baterija nepridedama.

Instrukcijos lietuvių kalba pridedamos prie prietaiso.

N-P-K matavimas yra tarsi jų derinys - vaisingumas, o ne atskiros N, P ir K vertės.

 

Made in USA

 

Prie prietaiso pridedamas platus augalų, kurių rekomenduojamas pH, sąrašas.

 

 

Štai čia Video Youtube 

 

„Luster Leaf“ įtaisai taip pat gaminami naudojant savo unikalius JAV patentus, pvz. Auto Calibration. Šiame puslapyje taip pat galite rasti kai kuriuos patentus:

http://patents.justia.com/assignee/luster-leaf-products-inc

   

Dirvožemio pH

Viena iš labai svarbių dirvožemio savybių yra jo pH vertė. Dirvožemio pH vertė turi įtakos medžiagų tirpumui dirvožemyje, taigi ir jų naudojimui gyviesiems organizmams. Pagal pH vertę galima išskirti šarminius (pH> 7,5), neutralius (pH = 6,4–7,4), silpnai rūgščius (pH <5,3–6,4), rūgščius (pH = 4,6–5) dirvožemius. 2), labai rūgštus (pH = 4,1–4,5) ir labai rūgštus (pH <4). Padidėjęs dirvožemio rūgštingumas sumažina daugelio medžiagų (pvz., Ca, Mg, K, Na ir kitų) tirpumą, kartais nesiekdamas būtino minimalaus pragyvenimo lygio. Optimaliausia fosforo rūgšties panaudojimas, kai dirvožemio pH yra nuo 6,5 iki 7,5. Dirvožemio rūgštingumas taip pat pablogina dirvožemio mikroorganizmų gyvenimo sąlygas. Daugumai reikia neutralios aplinkos, kad galėtų vystytis.

 

Dirvožemio pH

šarminis dirvožemis

pH > 7,5

neutralus dirvožemis

pH 6,4 až 7,4

silpnai rūgštus dirvožemis

pH 5,3 až 6,4

rūgštus dirvožemis

pH 4,6 až 5,2

labai rūgštus dirvožemis

pH 4,1 až 4,5

labai stipriai rūgštus dirvožemis

pH < 4